noclegowe pozycjonowanie

do ogrodzenia 120 m panelami.
bardzo porządne słupki stalowe (stal grubościenna) mogę załatwić za darmo. Ale chcesz coś docelowo tam robić np jakiś trawnik?Czy raczej tak naturalistycznie pozostawić chwastom?
Mam taka glinę i wyprofilowałam na ile się dało spadek od domu i na to poszedł drobniejszy tłuczeń z kamieniem,a na wiosnę sypnę żwir.Bardzo ładnie się to wszystko trzyma chociaż dużo tego nie nawaliłam.kamyczki zaklinowały się w glinie i jest sucho,można normalnie chodzić.Ale zdaję sobie sprawę że w momencie kiedy będę miała jakieś plany co do tego kawałka,to trzeba to wszystko ściągać.
i teraz pytanie do praktyków: czy warto i czy 'da się' pomocować panele ogrodzeniowe do takich słupków stalowych (wymiary trochę nietypowe, 60x80). szukać gotowych obejm czy dospawywać jakieś uszy?Panele ogrodzeniowe wykonane z drutu można montować do słupków o dowolnych wymiarach czy też rozstawach za pomocą śrub hakowych i z użyciem dodatkowych spinek nierdzewnych. Muszę w swoim ogrodzie pod trawę rzucić 36 m3 ziemi, czyli szacuję około 36 ton. Czy cena takiej ziemi to koło 100 zł za tonę (o takich mniej-więcej cenach słyszałem) to norma? Czy można rzucić coś tańszego pod trawkę? Tak bym Ci radził jednak nie oceniać ziemi po jej kolorze, bo możesz się przejechać. Czarna nie oznacza, że dobra. Nie rozliczaj się też na tony, ale na metry sześcienne, bo też możesz się przejechać, jak Ci po deszczu błota przywiozą Zrobiłem opaskę drenażową wokół działki, t.j. rów o głębokości 80cm, rura drenażowa, zasypane grubym żwirem. W rogach opaski studzienki chłonne. U mnie ich głębokość ok 1,5m.
Chodzi o to, żeby dno studzienki było niżej niż warstwa gliny, w warstwie przepuszczalnej, piasku, żwirze.
Teren ukształtowałem tak, żeby dołek był tam gdzie rów drenażowy.
Działa od lat kilkunastu, woda znika po kilku godzinach.
mam działkę z podłożem gliniastym. Niestety po każdym deszczu robi się basen, przy którym ten Narodowy w Warszawie - wymięka, ponieważ u mnie woda stoi jeszcze przez kilka dni. Pomyślałem, że mogę porobić w miejscach, w których woda się zbiera takie dziury, do których nasypałbym kamieni oraz piachu, dzięki czemu woda lepiej by wsiąkała. Macie jakieś inne pomysły? Działka ma pow. około 6 arów, w tym część, w której zbiera się woda to około 1,5 ara.
czy to bez sensu i lepiej sprzedać słupki stalowe i kupić systemowe?